دلیل محبوبیت سریال وایکینگ ها  

برای افرادی که عاشق دیدن فیلم های مختلف هستند هیچ چیز به اندازه دیدن یک فیلم جذاب، لذت بخش نخواهد بود. اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید بدون شک اسم سریال وایکینگ ها را شنیده اید. اگرچه این سریال چندین سال قبل تولید شده است، اما در حال حاضر هم طرفداران خاص خود را دارد. در این مقاله می خواهیم دلایلی که باعث محبوبیت این سریال شد را  بررسی کنیم.

آپلود عکس

 

سریال وایکینگ ها

سریال وایکینگ ها یک سریال  کانادایی ایرلندی است که به سبک درام تاریخی و اکشن تولید شد. این سریال توسط مایکل هرست نوشته شد و در شبکه ای به نام شبکه هیستوری پخش گردید. اگرچه فصل اول این سریال در سال 2013 در اختیار مخاطبان قرار گرفت، اما پخش آن در مجموعه های مختلف تا به امروز ادامه داشته است. داستان این سریال درباره راگنار لاثبروک است که یکی از قهرمانان اسکاندیناوی در عصر وایکینگ‌ ها می باشد. این فرد یک وایکینگ کشاورز است و برای اولین بار پیشنهاد حمله به غرب و انگلستان را مطرح می کند.

 

آپلود عکس

حقایق ناگفته از وایکینگ ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حقایق زیادی درباره این سریال و حتی خود وایکینگ ها وجود دارد که حتی طرفداران پر و پا قرص آن نیز از چنین حقایقی بی خبر هستند. در ادامه سعی می کنیم برخی از این موارد را با هم بررسی کنیم.

بیشتر بخش های سریال وایکینگ ها در اماکن طبیعی فیلمبرداری شده است

بیشتر صحنه های جذاب و خوش آب و رنگی که در این سریال می بینید در محیط های طبیعی فیلمبرداری شده اند. برخی از این صحنه های سرسبز ممکن است شما را یاد شهرهای شمالی کشورمان همچون ماسال بیندازد، اما تولیدکنندگان این فیلم ترجیح داده اند در روستای نزدیک دابلین فیلمبرداری هایشان را انجام دهند.

اگر از قرارگیری در طبیعت لذت می برید و از عاشقان طبیعت هستید، می توانید با اجاره ویلا در ماسال این تجربه شگفت انگیز را تجربه کنید چرا که این شهر همچون بهشتی بر روی زمین است.

وایکینگ ها  اهمیت زیادی به بهداشت می دادند

آثاری که از منطقه زندگی وایکینگ ها به دست آمده است نشان می دهد این افراد به ظاهر و بهداشت شان اهمیت می دادند. وسایلی مانند شانه و موچین نشان می داد آن ها بیشتر از هر چیز دیگری به ظاهرشان می رسیدند و بهداشت برایشان بسیار مهم بود.

یکی از فعالیت های مهم وایکینگ ها تجارت برده بوده است

یکی از مواردی که باعث ثروتمند شدن وایکینگ ها می شد تجارت برده بود. وایکینگ ها علاقه زیادی به تجارت برده داشتند و از همین طریق ثروت زیادی به دست می آوردند. آن ها پس از حمله به سرزمین های مختلف  مردان و زنانی که آنجا زندگی می کردند را به بردگی می گرفتند و آن ها را در بازارهای برده فروشی به فروش می رساندند.

 

آپلود عکس

زنان وایکینگی از حقوق خوبی برخوردار بودند

برخلاف سایر کشورهایی که اهمیت زیادی به حقوق زنان نمی دادند، زنان وایکینگی از حقوق خوبی برخوردار بودند. آن ها همانند مردان قدرت کافی داشتنند و می توانستند فعالیت های مختلفی را در طول زندگی خود انجام دهند. آن ها از آزادی عمل بیشتری برخوردار بودند و حتی می توانستند ارث ببرند. این موضوع را می توان در سریال وایکینگ ها به خوبی مشاهده کرد.

 

ایندکسر