⓿ مهمترین و در عین حال ساده ترین مباحث هر فصل شیمی کنکور⓿

البته بعد از این مقاله توصیه میکنم حتما مقاله مهمترین فصل های زیست شناسی کنکور را هم از همین سایت بخوانید. این دو فصل از فصل های پر اهمیت شیمی کنکور میباشند. متاسفانه منابع بسیار کمی در کنکور شیمی را با این دسته بندی تدریس میکنند. اما امروز به شما شیمی حرف اخر با تدریس استاد شیروانی را نیز معرفی میکنیم که افرادی مانند سروین سلیمان پور، سجاد علیزاد درصد 90، حسام مراد بیگی و محمدرضا پادویی درصد 82 و عده زیاد دیگری به درصد های بالای 90 به کمک آن دست یافته اند. امروز از همین جا به شما اعلام میکنم که دقیقا تاثیری که درس شیمی در کنکور شما لحاظ میکند به اندازه ریاضی مهم و بیشتر از زیست شناسی است. بر طبق این آمار در سال 97 تعداد افرادی که در جلسه کنکور حاضر شدند 569984 نفر بود که عملکرد آن ها به شکل زیر میباشد. این تدریس ها را به هیچ وجه از دست ندهید.

جالب است بدانید در تدریس استاد شیروانی کل مسائل شیمی را فقط در سه ساعت و فقط با 3 الگو بدون هیچ فرمولی یاد خواهید گرفت. اولا دانش آموز کنکوری باشید که در جلسه کنکور حاضر شوید و به هیچ سوالی از شیمی پاسخ ندهید به طور میانگین از 30 درصد شرکت کنندگان سبقت خواهید گرفت. دوستان خوبم با مباحث آسان شیمی کنکور که در بالا به آن ها اشاره کردیم شما در زمان کوتاه میتوانید برروی 40 درصد از بودجه بندی سوالات شیمی کنکور مسلط شوید. شاید باور کردن این مورد برای شما به شدت سخت باشد اما مقاله قبلی را مشاهده کنید و کارهایی که برای درس ریاضی انجام دادیم را مجدد برای این درس هم انجام دهید تا متوجه اهمیت شیمی در کنکور ریاضی و تجربی شوید. اما اینجا توضیحات مختصری در رابطه با درس شیمی خواهیم داد. در کنکور سراسری 98 رشته تجربی هم تعداد 575484 نفر در جلسه کنکور حاضر شدند که عملکرد آن ها به شکل زیر تحلیل میشود. شیمی درسی شیرین و درعین حال بسیار سخت در کنکور سراسری است که در سال های اخیر درص پاسخگویی به سوالات آن به شدت کاهش یافته است و حتی رکوردی را نیز به خود اختصاص داد به طوری که در چند سال متوالی کسی موفق به کسب درصد 100 در این درس نشد؛ از طرفی این درس به شدت در رشته تجربی پر اهمیت است به خصوص برای افرادی که عشق به رشته داروسازی دارند و برخلاف باور ها در رشته ریاضی فیزیک هم اهمیت به سزایی دارد؛ شاید در وهله اول این اهمیت زیاد به چشم نخورد اما برای رشته هایی همچون مهندسی شیمی، مهندسی نفت، پلیمر، مکانیک و بسیاری دیگر از رشته ها، درس شیمی درس اصلی میباشد و داوطلبی که از الان به خوبی آن را یاد نگیرد در آینده بعد کنکور هم دچار مشکل خواهد شد.

حتما بخوانید:
به همین دلیل است که عرضه PS5 و Xbox Series X همیشه باید یک فاجعه باشد

اما رسیدم به اصل ماجرا که کدام فصل های شیمی را برای کنکور بخوانیم؟ در شیمی سال یازدهم هم از سه فصل موجود باز هم فصل یک و دو را برای مطالعه به عنوان مباحث اسان شیمی در کنکور سال یازدهم پیشنهاد میکنم؛ البته به یاد داشته باشید افرادی که حفظیات قوی دارند میتوانند فصل سه را نیز مطالعه کنند اما این فصل های اسان شیمی کنکور یازدهم که پیشنهاد دادم از بر اساس نظر سنجی اکثریت انتخاب شده است. فصول مهم شیمی در کنکور برای داطلبان نظام قدیم فصل یک و دو میباشد که فصل های آسان شیمی کنکور ویا فصل های پر تست شیمی کنکور محسوب میشوند و عنوان آن ها سنتیک و تعادل شیمیایی میباشد. شیمی کنکور از سه پایه دهم با 3 فصل کیهان زادگاه هستی، ردپای گازها در زندگی و آب آهنگ زندگی، شیمی سال یازدهم با سه فصل قدر هدایای زمینی را بدانیم، در پی غذایی سالم و پوشاک نیازی پایان پذیر و همچنین زیست سال دوازدهم با چهار فصل مولکول ها در خدمت تندرستی، آسایش و رفاه در سایه شیمی، شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری و شیمی راهی به سوی آینده ای روشن تر تشکیل موسسه حرف آخر شده است.

با توجه به این که امسال آخرین سال کنکور نظام قدیم نیز میباشد تصمیم گرفتیم مباحث مهم شیمی در کنکور نظام قدیم یا مباحث آسان شیمی کنکور تجربی نظام قدیم را نیز بررسی کنیم و در اختیار شما قرار دهیم. یا جزو افرادی هستید که با شیمی رابطه خوبی ندارید و فقط به دنبال کسب یک درصد راضی کننده در این درس هستید؟ در مقاله مباحث مهم ریاضی در کنکور تجربی را بررسی کردیم و ثابت کردیم که درس ریاضی حتی از زیست شناسی هم میتواند بیشتر و پر رنگ تر باشد. طبق معمول در سایت حرف اخر عملکرد داوطلبان در پاسخگویی به سوالات شیمی کنکور را بررسی خواهیم کرد. مباحث مهم شیمی در کنکور را برای هر سه پایه آموزش پایه هفتم معرفی خواهیم کرد. در هر حالت مکان درستی را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید. از مباحث آسان شیمی کنکور در سال دوازدهم هم فصل 3 و 4 برای مطالعه پیشنهاد میشود.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پروژه ۶۰۴۰ حرف آخر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.