پیام پوتین به دست پادشاه اردن رسیدبه گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره مبشر، ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف همتای روس خود در امان گفت: در سفر لاوروف به اردن، گفتگوهای گسترده، شفاف و باز در مورد روابط دوجانبه انجام خواهد شد. و چالش های منطقه». در سطح بین المللی انجام شد. امروز در مورد اقداماتی بحث کردیم که می تواند همکاری ها را در زمینه های اقتصادی، تجاری، کشاورزی، گردشگری و گردشگری مذهبی و بسیاری از زمینه های دیگر همکاری های دوجانبه که منافع دو کشور دوست را تامین می کند، تقویت کند.

به گزارش الجزیره، وی همچنین گفت: در این گفت وگوها، بحران سوریه به ویژه وضعیت جنوب سوریه و خطراتی که در صورت بروز بی ثباتی در کمین این منطقه خواهد بود، رنج برادران ما را تشدید خواهد کرد. امنیت ملی ما را تهدید می کند، به آرامی بررسی می شود، ما در مورد اقدامات لازم برای برقراری ثبات در جنوب سوریه گفتگو کردیم.

وزیر خارجه اردن در خصوص بحران اوکراین گفت: موضع ما نیاز به آتش بس فوری و راه حل سیاسی برای پایان دادن به این بحران و پیامدهای ناگوار آن است که سراسر جهان را فراگرفته است. چنین تصمیمی باید تضمین کننده احترام به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های بین المللی و شورای امنیت و همچنین اصول حسن همجواری و حاکمیت کشورها و حفظ سلامت و امنیت منطقه از جمله اوکراین و … منافع مشروع همه طرف ها از جمله روسیه

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در این کنفرانس گفت: ما خواستار همکاری بیشتر سوریه و اردن هستیم. ما با طرف اردنی در حل مسئله فلسطین موافقیم.

حتما بخوانید:
پیشنهادات هدفون جمعه سیاه: بهترین هدفون های بی سیم را با کمترین قیمت دریافت کنید

وی افزود که من با پادشاه اردن ملاقات کردم و پیامی از ولادیمیر پوتین به او دادم. وی همچنین درباره تحولات در اوکراین گفت: اوکراین تضمین هایی را امضا کرده است که محموله های غلات در خصومت ها استفاده نمی شود. ما از تمدید توافقنامه صادرات غلات اوکراین استقبال می کنیم و بر لزوم اجرای کامل بندهای آن تاکید می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید