مسئله فلسطین بخشی از دین، فرهنگ و سربلندی مردم لبنان و سوریه و اساس محور مقاومت است.سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس جنبش حزب الله تاکید کرد: پیروزی سال 2000 به پروژه اسرائیل بزرگ پایان داد و تسلیم ناپذیر را سرنگون کرد. ارتش صهیونیستی.” یکی از نتایج سرسختی افسانه ای جنگ جولای، کنار گذاشتن پروژه خاورمیانه جدید و پایان پروژه اسرائیل بزرگ بود.

تلاش برای آزادسازی سرزمین های اشغالی لبنان یک مسئولیت ملی است

به گزارش المیادین، دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه «هیچکس تصور نمی کند که کارزارهای تبلیغاتی، سر و صدا، تحقیر و دروغ می تواند عزم مقاومت را تضعیف کند»، افزود: ما به سمت توسعه ساختار نظامی و توانایی حرکت می کنیم. برای همگام شدن با توسعه سطح سلاح ها و فناوری ها.”

سید حسن نصرالله تاکید کرد: معادله ارتش، مردم و مقاومت به یک معادله ثابت تبدیل شده است چه بیانیه وزیر بگوید چه نگوید. و ادامه داد: تلاش برای آزادسازی باقیمانده مناطق اشغالی لبنان یک مسئولیت ملی است.

تهدیدهای اسرائیل برای مرزبندی ارزشی ندارد

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه «یکی از وظایف ما در آینده ایجاد معادلات بازدارندگی برای حفاظت از سرزمین، مردم و ثروت لبنان است» گفت: «تهدیدهای اسرائیل درباره مرزبندی موضوعیت ندارد».

مسئله فلسطین بخشی از دین و فرهنگ و افتخار این ملت است

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد: مسئله فلسطین جزو دین، فرهنگ و سربلندی این ملت است و جایی برای رها شدن، بی طرفی و عقب نشینی نیست.

سید حسن نصرالله گفت: منشأ راهبرد ما در قبال مسئله فلسطین تکیه بر انقلاب مردم فلسطین و خودداری از حل این موضوع و عادی سازی آن است و ادامه داد: ما جوانانی مانند شربل ابو را هدف قرار می دهیم. زهر». و «نادیا فواز.» «ما حساب کردیم که آنها از رقابت با اسرائیلی‌ها خودداری کردند.»

حتما بخوانید:
Razer Pro بررسی کلیک کنید | TechRadar

سوریه ستون فقرات محور مقاومت است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با تاکید بر اینکه سوریه اساس محور مقاومت، جبهه تزلزل ناپذیر و امتناع از تسلیم شدن در برابر شروط اسرائیل است، تصریح کرد: هر روز بیش از پیش به درستی آن متقاعد می شود. به انتخاب و تصمیم او برای رفتن به سوریه.”

سید حسن نصرالله گفت: اگر سوریه موج دیگری از این دست را تجربه کند، از یافتن خود در میدان رویارویی تردید نخواهیم کرد. ما همچنان بخشی از محور مقاومت هستیم و به عنوان یک محور قدرت برای مقاومت در برابر پروژه های سلطه طلبانه و پاسداری از مقدسات به آن تکیه می کنیم.

پروژه آمریکا کشاندن مقاومت به درگیری با ارتش لبنان است

دادک دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ما مشکلی برای توسعه روابط با لبنان به ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس نداریم، اما برخی می خواهند لبنان را به یک دولت دست نشانده تبدیل کنند و ما این را قبول نداریم. ما به طرف مقابل کشیده نخواهیم شد و به جنگ داخلی یا درگیری های فرقه ای نخواهیم رفت.»

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه امنیت و ثبات داخلی بر عهده دولت و همکاری اجزای مختلف است، تاکید کرد: کسانی هستند که تلاش می کنند مقاومت را به درگیری با ارتش لبنان بکشانند. پروژه دائمی و قطعی آمریکاست.”

سید حسن نصرالله افزود: تیراندازی در تظاهرات پل فرودگاه (بیروت) علیه توافقنامه اسلو تصمیم فرماندهی ارتش نبود، بلکه تخلف بزرگی در بین مردم حاضر در صحنه بود. مشکلاتی وجود دارد که مانند پرونده تایونه باید حل شود، زیرا به صلح مدنی مربوط می شود».

حتما بخوانید:
نشا: آیا شما آماده برای یک خوب چیز هستید؟

ما به دنبال کشوری مستقل هستیم که تابع سفارت آمریکا و دیگران نباشد

سید حسن نصرالله گفت: از جمله دستاوردها تغییر رابطه حزب الله و جنبش امل از موضع منفی به موضع بسیار مثبت است که منجر به یکپارچگی می شود. ما در مرحله بعدی برای درک، تقویت و توسعه جنبش آزادانه میهنی تلاش خواهیم کرد.»

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: برنامه اصلی ما در مرحله بعدی همکاری با نیروهای مختلف سیاسی برای ساختن کشوری عادلانه و مقتدر است. و تصریح کرد: ما به اصل مشارکت بین اجزای لبنانی که دور از انحصار است اعتقاد راسخ داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما به دنبال یک کشور مستقل واقعی هستیم که تابع سفارت آمریکا یا هیچ سفارتخانه یا حکومت خارجی نباشد. وی گفت: دامنه مداخله سفارت آمریکا در دوره گذشته بیش از هر زمان دیگری بوده است که سوالات زیادی را در بر می گیرد.

خطاب به نسل جدید: ما روی شما حساب می کنیم، آرزوهای شهدا را برآورده می کنید

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان ادامه داد: تفسیر ما از رویدادهای بین المللی و موازنه قوت و ضعف خوش بینانه است و آن را به نفع محور مقاومت و حاکمیت واقعی می بینیم.

سید حسن نصرالله خطاب به نسل های جدید گفت: ما روی شما حساب می کنیم، شما هستید که پرچم به دست می آورید و آرزوی شهدا را برآورده می کنید، آزادی بر دوش شما خواهد بود و کشور آباد می شود.

تکمیل…